Pluszowe Święto

W dniu 25 listopada 2014 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu świętowali Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest on w naszym kraju obchodzony od 2002 roku, którym to przypadała setna rocznica powstania tej miłej maskotki. Otóż w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie, podczas którego sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz, który uwiecznił sytuację na rysunku wydrukowanym w gazecie. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu tego artykułu wpadł na pomysł produkcji pluszowych misiów, które do chwili obecnej są ulubioną zabawką dzieci.
Miś to również bohater wielu książek, filmów czy też piosenek. W tym dniu w bibliotece szkolnej zagościły pluszowe misie małe i duże. Można było oglądać wystawę książek o sławnych misiach m. in.: „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”, „Miś zwany Paddington”, „Kubuś Puchatek”. Na przerwach oglądaliśmy filmy z misiami w roli głównej: „Miś Uszatek”, „Miś Coralgol”, „Miś Yogi”. Słuchaliśmy też piosenek misiowych m. in.: z filmów o Kubusiu Puchatku, czy też „Mój brat Niedźwiedź”. Na odwiedzających czekały również misiowe kolorowanki. Wraz z samorządem uczniowskim Publicznej Szkoły Podstawowej i jego opiekunką p. Małgorzatą Czarnecką przeprowadziliśmy konkurs na klasę przyjazną misiom (każdy w tym dniu miał przynieść swojego misia). Najbardziej przyjazne misiom okazały się klasy: I a, I b, II a, II b, III a, III b, IV a, V a, VI a. Wyróżnione klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy i misiowe kolorowanki.

Andrzej Sierak

Pluszowe Święto 2 Pluszowe Święto 1

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »