Konkurs czytelniczy

Niekiedy trudno jest zachęcić, zwłaszcza starszych uczniów aby sięgnęli po tradycyjną książkę. Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Publicznego Gimnazjum w Krasnosielcu wspólnie z wychowawcami zorganizowała dla uczniów klas pierwszych konkurs czytelniczy: „Zostań mistrzem pięknego czytania”. Konkurs miał zachęcić młodych ludzi do przyjścia do biblioteki szkolnej. Musieli oni wybrać i wypożyczyć książkę, która ich zaciekawi i spowoduje, że staną się w przyszłości systematycznymi czytelnikami.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań literaturą oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.
Konkurs przeprowadzony był w dwóch etapach:
I – klasowy, wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas pierwszych,
II – szkolny, wzięły w nim udział najlepsze osoby z każdej klasy.
W środę 26 listopada 2014 roku w bibliotece szkolnej odbył się finał konkursu. Wzięły w nim udział następujące osoby: Julia Oleksy, Barbara Kaczorek, Wiktoria Andruchewicz, Sandra Kisielewska, Natalia Piotrak, Szymon Larenta, Alicja Szulc i Patrycja Olbryś.
Komisja w składzie:
– Krystyna Wierzbicka – Rybacka,
– Mirosław Chodkowski,
– Marzenna Sierak,
– Andrzej Sierak,
wysłuchała pięknego czytania fragmentów książek i wybrała „Mistrza pięknego czytania”. Został nim uczeń kl. I b Szymon Larenta. Nagrody i dyplomy wręczył wicedyrektor Mirosław Chodkowski.
Wszystkim uczestnikom serdeczne gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

Marzenna Sierak

Konkurs czytelniczy

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »