Jasełka

W dniu 19 grudnia 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Krasnosielcu zostały wystawione jasełka, które wprowadziły wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój oraz ukazały znaczenie narodzenia Syna Bożego. Na szkolnej scenie odbyła się walka dobra ze złem. Zastępy aniołów pod przewodnictwem archanioła zastanawiały się, co zrobić aby przygotować ludzi na przyjście Zbawiciela. Diabły natomiast obmyślały, jak przeszkodzić w narodzeniu Pana, wyśmiewały się z ludzkich słabości. Ale do czasu… Wieść o narodzeniu Jezusa w Betlejem dotarła do piekła – zło zostało pokonane! W przedstawieniu nie zabrakło również tradycyjnych kolęd, jak i wspaniałych pastorałek m.in.: „Złota Jerozolima”, „Północ już była”. W rolę Świętej Rodziny, aniołów, diabłów, pasterzy i króli wcielili się uczniowie z klas Va, V b, a w śpiewie kolęd i pastorałek pomagali uczniowie z klasy VI b oraz solistka z kl. II a. Jasełka przygotowały panie: Bożena Zaleska i Wioletta Kuprajtys.

Bożena Zaleska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »