Konkurs ,,O nagrodę im. IZAAKA WESOŁKA” w Gimnazjum w Krasnosielcu

Ręcznie wykonany plakat, wiszący w wejściu do szkoły przykuł moją uwagę. Z jego treści wynikało, iż Fundacja Rodziny Azrieli z Kanady oraz Stowarzyszenie Pomocy Liceum im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim ogłaszają konkurs o nagrodę Izaaka Wesołka. Tematem przewodnim miała być: Historia i kultura Żydów polskich z terenu Makowa Mazowieckiego i okolic oraz ich wkład w rozwój kultury i społeczeństwa polskiego.
Na chętnych nie trzeba było czekać długo. Już tego samego dnia do konkursu zgłosiły się trzy uczennice klasy IIIc – Klaudia Ciuchta, Patrycja Śladowska oraz Marta Zabielska. Dziewczęta wykonały przepiękny album pod tytułem „Podróż przez żydowskie życie”. Jakaż była nasza radość i niedowierzanie, gdy okazało się że ciężka praca nie poszła na marne. Co prawda nie zdobyliśmy miejsca na podium, ale samo wyróżnienie jest dla nas olbrzymim powodem do dumy. Dziewczęta w nagrodę otrzymały albumy książkowe.
Mam nadzieję, że podobne konkursy będą organizowane w kolejnych latach, a na uczniów naszego gimnazjum jak zwykle będzie można liczyć.

Agnieszka Radomska

Konkurs ,O nagrodę  im. IZAAKA WESOŁKA

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »