Ferie zimowe w Drążdżewie

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. W pierwszym tygodniu ferii zimowych nasza szkoła zorganizowała wiele ciekawych zajęć dla chętnych dzieci. Jak co roku zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie klasy szóstej mieli okazję skorzystać z zajęć przygotowujących do sprawdzianu zewnętrznego. Odbywały się też zajęcia artystyczne i aktorskie (próby na zapusty). Uczniowie wykonywali z masy solnej niespodzianki dla babć i dziadków z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i potrzebami uczestniczyli w różnorodnych zajęciach sportowych, plastycznych i komputerowych. Największą atrakcją zimowisk, był wyjazd. We wtorek 20 stycznia wyruszyliśmy na wycieczkę do Ostrołęki. Pogoda była prawdziwie zimowa. Było jak w baśni, malowniczo, biało i śnieżnie. Na początku obejrzeliśmy w Kinie Jantar film animowany dla dzieci: „Gang Wiewióra”, który opowiadał o perypetiach głównych bohaterów. Spiżarnia pełna orzechów to marzenie każdej wiewiórki. Nie inaczej jest w przypadku tytułowego Wiewióra – nieco gburowatego mieszkańca miejskiego parku. Gdy w jego pobliżu odkrywa sklep z orzechami, ma tylko jeden cel. Dobrać się do zgromadzonych wewnątrz skarbów. Zaczyna organizować ekipę, by zrealizować skok na sklep, który „ustawi” ich na całą zimę. Po obejrzeniu filmu udaliśmy się do Aquarium – parku wodnego, gdzie wspaniale bawiliśmy się korzystając z wielu atrakcji basenu. Mieliśmy do dyspozycji zjeżdżalnie, brodzik, jacuzzi i basen. Pod opieką ratowników mogliśmy przez dwie godziny wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać z różnorodnych atrakcji. Na zakończenie zatrzymaliśmy się w pizzerii Da Grasso, by nieco odpocząć, posilić się smaczną pizzą i skosztować soku owocowego. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Drążdżewa.
Wyjazd do Ostrołęki był możliwy dzięki wsparciu finansowemu w ramach Kampanii „Postaw na Rodzinę”, za co jesteśmy bardzo wdzięczni i pięknie dziękujemy.
PROGRAM tegorocznych zimowisk bogaty był w wiele różnorodnych zajęć. Był to bardzo przyjemny czas, spędzony aktywnie i pożytecznie.

 

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »