Historyczne zmagania Sebastiana Jędrzejewskiego

Nazywam się Sebastian Jędrzejewski, jestem uczniem klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Edwarda Rolskiego w Drążdżewie. W dniu 5 listopada 2014 roku przystąpiłem do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514 – od Cedyni do Orszy”. Konkurs został zorganizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Wiedzę zdobywałem poprzez czytanie książek historycznych. Pierwszy etap szkolny „przeszedłem” bez żadnych problemów. Wiedziałem, że zakwalifikowanie się do kolejnego etapu nie będzie łatwe, dlatego uczyłem się jeszcze więcej.
Etap II rejonowy, który odbył się 10.12.2014 r. w Ostrołęce, był bardzo trudny i po jego zakończeniu nie byłem pewien czy zakwalifikuję się do etapu wojewódzkiego w Warszawie. Kiedy otrzymałem wyniki i okazało się, że przeszedłem do etapu wojewódzkiego cieszyłem się nie tylko ja, ale i moi rodzice. Okazało się, że zdobyłem 93%, byłem pierwszy w powiecie, a dziesiąty w województwie.
Po konkursie byłem dumny, bo myślę, że każdy z nas marzy, aby pomyślnie przejść kolejne etapy nie tylko konkursu, ale i życia. Nie jest to łatwe, wszystko wymaga czasu, systematycznej pracy i poświęcenia. Mnie się udało, poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu uzbrojenia, umundurowania, budownictwa obronnego i symboliki wojskowej, a także posługiwania się mapą i szkicem graficznym.
Mój historyczny sukces zawdzięczam w równej mierze sobie i rodzicom, szczególnie mojej mamie. Chciałbym również podziękować pani od historii – Anieli Szewczak, która motywowała mnie i przygotowywała do konkursu.

???????????????????????

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »