Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ono ustanowione 17 listopada 1999 roku przez UNESCO. Z okazji na tą uroczystość, społeczność szkolna z Amelina przygotowała gazetkę okolicznościową oraz wyeksponowała słowniki, które są skarbnicą wiedzy o języku. Natomiast uczniowie klas IV – VI wzięli udział w Szkolnym Konkursie Poprawnej Polszczyzny, podczas którego mieli za zadanie m.in.: dokonać wyboru poprawnych form wyrazów, poprawić błędnie sformułowane zdania, ułożyć powiedzenia i przysłowia z rozsypanek wyrazowych. Najlepszymi okazali się następujący uczniowie:
w kl. IV – Łucja Klimkiewicz
w kl. V – Natalia Ryłka
w kl. VI – Maksymilian Trzeciak.
Mistrzem poprawnej polszczyzny wśród uczniów został Maksymilian Trzeciak.
Zachęcamy wszystkich, aby starali się mówić i pisać poprawnie w naszym pięknym rodzimym języku.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego  2   Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego  1

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »