Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolenie w Amelinie

W dniu 20 lutego 2015 roku w PSP w Amelinie odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki, którego celem jest zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Specjalnie na tę okazję została przygotowana przez pierwszoklasistów (wspomaganych przez uczennice kl. IV) i ich wychowawczynię krótka część artystyczna, po której uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała pani dyrektor Bogusława Więcek, jednocześnie pogratulowała uczniom życząc wspaniałych przygód w świecie książek. Na pamiątkę całej uroczystości nowi czytelnicy otrzymali od pani dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej Krystyny Wierzbickiej – Rybackiej książeczki, zakładki i karty z Franklinem (bohaterem książek dla dzieci).
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Mam nadzieję, że biblioteka będzie się kojarzyła uczniom z miejscem przyjaznym i radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.

 

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »