Wszystkie Kolory Świata

Laleczki wciąż posiadają wielką moc – moc pomagania, co udowodnili uczniowie ze szkoły podstawowej w Amelinie, włączając się do ogólnopolskiej akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” . W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Zadaniem uczniów było uszycie barwnych, szmacianych laleczek z różnych krajów świata. Wszystkie laleczki otrzymały „akt urodzenia”, który zawierał najważniejsze informacje tj. imię, datę i miejsce urodzenia, kraj pochodzenia oraz imię ucznia – twórcy.
W dniu 16.01.2015 r. podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się licytacja światowych laleczek. Wystawiono 27 lalek z różnych zakątków świata m.in.: z Afryki, Alaski, Hiszpanii i oczywiście z Polski. Jak się okazało, zainteresowanych laleczkami było ogromne i chętnych do zakupu lelek nie brakowało. Dzięki tej akcji udało się zebrać łącznie kwotę 345 zł., która została wypłacona na konto UNICEF Polska. Udział w tej akcji to jednocześnie powód do niezwykłej radości i dowód nadzwyczajnej życzliwości.
Niech naszym wspólnym działaniom przyświecają słowa Jana Pawła II „Człowiek tyle jest wart ile da z siebie innym” .

 

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »