Rozczytać maluchy

„Rozczytać maluchy” to akcja podjęta w końcu ubiegłego roku przez Publiczną Bibliotekę Samorządową w Krasnosielcu, polegająca na organizacji spotkań przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych naszej gminy z ulubionymi bohaterami dziecięcych książek. Na przełomie listopada i grudnia 2014 roku odbył się I etap akcji – spotkania ze słoniem Trąbalskim. W lutym nastąpiła jej kontynuacja. W II etapie przyszła kolej na koty. Inspiracją do podjęcia kociego tematu był obchodzony 17 lutego Dzień Kota. Zgodnie z ustalonym planem spotkań, dzieci poznawały najpierw różne gatunki kotów oraz kocie zwyczaje. Uczyły się też zasad opieki nad nimi. Wysłuchały zabawnych opowiadań o sprytnym kocie Cukierku z książki Waldemara Cichonia „Popraw się, Cukierku” oraz historii o kociej rodzinie z książki „Kocie kłopoty”. Nie mogło zabraknąć najbardziej znanego nam wszystkim wiersza Stanisława Jachowicza pt. „Chory kotek”. Na zakończenie każdego spotkania maluchy otrzymały z kocich łapek upominki. Uczniowie – zakładki do książek, oczywiście w kształcie kotów, przedszkolaki zaś ilustracje różnych kocich postaci do pokolorowania. Wszyscy świetnie się bawili z kocimi bohaterami.

Krystyna Wierzbicka-Rybacka

Zapraszam do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »