Święto Kota w Drążdżewie

W dniu 18 lutego br. roku maluchów ze szkoły Drążdżewa odwiedziły dwa czarne koty wraz z paniami bibliotekarkami i panią Anną Kruk – radną gminy Krasnosielc.
Ileż było radości z tego spotkania. Każdy mógł je pogłaskać, dotknąć, pociągnąć za ogon czy wąsy. Kiedy koty się już zadomowiły usiedliśmy wszyscy na dywanie, a pani Ania Kruk przeczytała bajkę o kotach. Wszystkie dzieci słuchały bardzo uważnie. Nie skończyło się tylko na czytaniu. Przy wesołej muzyce przedszkolaki tańczyły i gimnastykowały się. Były kocie spacery, polowanie na myszy, koci grzbiet, zasypianie, przeciąganie się i zawijanie się w kulkę. Następnie dzieci opowiadały o swoich kotach, jak wyglądają, jak mają na imię, czy są zdrowe, jak trzeba je karmić. Jedna z pań odczytała wiersz „Chory kotek”, a potem zaczęła się świetna zabawa. Każdy mógł wcielić się w rolę lekarza zakładając biały fartuch i używając stetoskopu. Pacjentami były oczywiście czarne koty. Dzieci sprawdzały jak bije im serce, czy mają zdrowe płuca, zaglądały do gardła oraz do uszu. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki i każdy mógł pomalować swojego kota. Powstawały bardzo barwne zwierzaki. Pożegnaliśmy naszych miłych gości i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie. Ciekawe, jaka postać odwiedzi nas tym razem. Jesteśmy wdzięczni paniom z bibliotek i p. Ani Kruk za przygotowanie tak wspaniałych zajęć.

Alicja Mizerek

Zapraszamy do galerii

 

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »