Pasowanie na czytelnika

W dniu 2 marca br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej. Uroczystość została przygotowana przez p. Annę Zega – wychowawczynię klasy pierwszej i bibliotekarza szkolnego – p. Michała Walaska. Jej celem było zachęcenie dzieci do czytania, ponieważ jest to podstawowa umiejętność, która rozwija wyobraźnię i myślenie oraz kształtuje osobowość młodego człowieka. Na początku uczniowie klasy I zaprezentowali specjalnie przygotowaną na tę okazję krótką część artystyczną. Następnie publiczność obejrzała prezentację multimedialną o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach ze Stumilowego Lasu, którą przedstawiła uczennica klasy IV – Dorota Kęszczyk. Nie zabrakło też specjalnego gościa, który patronuje bibliotece szkolnej – Kubusia Puchatka. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor ogromną zakładką dokonała pasowania każdego z uczniów. Pierwszaki otrzymali także pamiątkowe dyplomy, które wręczyła p. Anna Zega. Następnie głos zabrała p. Krystyna Wierzbicka – Rybacka, dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu, która pogratulowała pierwszakom i podarowała im kolorowe książeczki. Na zakończenie dyrektor szkoły podziękowała wszystkim za uwagę i zaprosiła do pamiątkowego zdjęcia.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »