Oglądaliśmy zaćmienie Słońca

Zaćmienie Słońca to zjawisko niezwykłe i bardzo rzadkie. Występuje wówczas gdy Ziemia, Księżyc i Słońce podczas swego ruchu ustawią się w jednej linii. Dlatego już od rana, w piątek 20 marca 2015 roku, i mali i duzi uczniowie Zespołu Szkół w Krasnosielcu z zaciekawieniem spoglądali w niebo. Przez płytki spawalnicze lub specjalnie na tę okazję zadymione sadzą szybki już przed południem obserwowali wędrówkę obiektów na nieboskłonie. Amatorów oglądania było wielu. Tym bardziej, że najbliższe częściowe zaćmienie Słońca widziane nad Polską będzie za 6 lat a całkowite dopiero w 2075 roku.

M. Czarnecka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »