Palmy wielkanocne – warsztaty w przedszkolu w Krasnosielcu

Obrzędy wielkanocne rozpoczyna Niedziela Palmowa zwana Kwietną lub Wierzbną. Najważniejszym symbolem tego dnia jest palma. Palmy przechowywano do następnej środy Popielcowej. Wieszano je obok obrazów świętych, czasem używano jako kropideł. Wykonywane własnoręcznie palmy były dumą i przedmiotem rywalizacji między gospodyniami.
W dniach 23-25 marca br. w przedszkolu w Krasnosielcu zostały przeprowadzone warsztaty. Na zajęciach tych dzieci wraz z rodzicami wykonywali tradycyjne palmy kurpiowskie z wcześniej wykonywanych kwiatów oraz innych elementów. Wszystkie palmy wyszły bardzo ładne i atrakcyjne.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za ich wkład, pomoc, zaangażowanie i udział w warsztatach – „palmy wielkanocne”.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »