Święto szkoły w Drążdżewie

W dniu 20 marca br. w szkole w Drążdżewie odbył się Dzień Patrona połączony z obchodami I Dnia Wiosny. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w parafialnym kościele. Następnie wszyscy uczniowie przeszli pod pomnik patrona szkoły – Edwarda Rolskiego, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Po powrocie do szkoły uczniowie klasy V przy wsparciu szkolnego chóru przybliżyli postać Edwarda Rolskiego i uświadomili, iż Powstanie Styczniowe, choć zakończone klęską, było tak ważnym wydarzeniem. Po apelu rozpoczęły się obchody przywitania wiosny. W szkole władzę na te kilka godzin przejęli uczniowie klasy VI. To oni zastąpili wychowawców klas młodszych i poprowadzili za nich lekcje. Pozostali uczniowie natomiast rozegrali mecz piłki nożnej. Wszyscy w tym dniu byli radośni i uśmiechnięci.

Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »