Wycieczka do Ciechanowa

W dniu 24.03.2015 r. odbyła się wycieczka do Gołotczyzny i Ciechanowa, w której wzięły udział klasy I z Publicznego Gimnazjum w Krasnosielcu pod opieką p. Agnieszki Gałązki, p. Niny Grabowskiej i p. Andrzeja Sieraka. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach „Tradycje świąt wielkanocnych”, podczas których wykonali palmy i pisanki wielkanocne. Zwiedzili także willę Krzewnia , w której mieszkał i tworzył pisarz, filozof i działacz oświatowy – Aleksander Świętochowski. W willi zachował się oryginalny wystrój wnętrz, a ekspozycje prezentujące wyposażenie gabinetu, bibliotekę i jadalnię zostały uzupełnione o przedmioty codziennego użytku. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili kręgielnię Meduza w Ciechanowie. Młodzież miała okazję sprawdzić swoje umiejętności gry w kręgle oraz współpracy w zespole. Początki były trudne i nie każdemu od razu udawało się trafić bilą w kręgle. Chętni również mogli poćwiczyć w rzucaniu kulą. Przećwiczyli wszystkie możliwe techniki i okrzyki. Większość z uczestników w kręgielni była po raz pierwszy, ale nie było nikogo, kto by się źle bawił, albo nudził. Potem wszyscy udali się na krótki spacer po wiosennym Ciechanowie. Obejrzeli m.in.: ławeczkę Roberta Bartołda na ulicy Warszawskiej. Był on działaczem społecznym, miłośnikiem historii Ciechanowa, przewodnikiem turystycznym. Napisał m.in. przewodnik po Ziemi Ciechanowskiej. Jego imię nosi jedna z ciechanowskich ulic. Można było podziwiać zabudowania na Farskiej Górze, neogotycki ratusz i dom, w którym w latach 1904 – 1909 wielokrotnie przebywała M. Konopnicka. Na zakończenie pobytu wszyscy wybrali się do kina Łydynia na film Tajemnice lasu. Była to opowieść o piekarzu i jego żonie, ich pragnieniu założenia rodziny i perypetiach z wiedźmą. W filmie przewijały się wątki z klasycznych baśni braci Grimm m. in.: Kopciuszka, Czerwonego Kapturka i Wilka i Roszpunki. Wszyscy radośni, pełni pozytywnych emocji wrócili do Krasnosielca.

A. Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »