Wielkanocne warsztaty

We wtorek 24 marca 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Krasnosielcu odbyły się kreatywne warsztaty plastyczne. Organizatorem był Samorząd Uczniowski pod opieką
p. Małgorzaty Czarneckiej. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, wzięło w nich udział 177 uczniów z klas I – VI. Dwie grupy uczniów kultywując tradycje Świąt Wielkanocnych wykonywały gęsie pisanki. Otrzymali wydmuszkę jaja gęsiego, którą barwili w barwnikach,
a następnie zdobili jajko ozdobami z filcu, aplikacjami z tkanin, cekinami i piórkami. Po 45 minutach każdy zadowolony ze swego dzieła artysta wychodził z pięknie zapakowanym kolorowym jajkiem z dumą pokazując je kolegom. Kolejne grupy wykonywały żelowe świece zapachowe. Zaczynali od szklanego naczynia, do którego wkładali knot a następnie sypali kolorowe warstwy piasku. Wkładali rozgwiazdy, muszelki i kamyki. W tak przygotowane naczynie dodawali krople wybranych przez siebie olejków zapachowych – owocowych, morskich, leśnych czy kwiatowych. Następnie całość zalewano kolorowym żelem stearynowym. Każdy uczestnik zapakował swoją wyjątkową świecę w ozdobną torebkę z zawieszką. Zajęcia podobały się bardzo, wszyscy opuszczali pracownię uśmiechnięci
i zadowoleni.

Małgorzata Czarnecka

 

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »