Wydarzenia marcowe w Amelinie

W dniu 17 marca br. uczniowie naszej szkoły, z inicjatywy nauczycielki języka angielskiego – pani Anny Wosiak, uczcili Dzień Patrona Irlandii Św. Patryka. Kolorem dominującym w tym dniu był tradycyjnie zielony i to właśnie ubrania o tej barwie przywdziali zarówno uczniowie jak i przedszkolacy. Aby przybliżyć zwyczaje obchodów tego święta w Wielkiej Brytanii, Irlandii, a także Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz przedstawić postać Świętego Patryka i towarzyszące temu świętu tradycje, odbyła się projekcja filmów edukacyjnych i prezentacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się symboliczne trzylistne koniczynki i irlandzkie flagi malowane dzieciom na buziach i rękach.
Natomiast w poniedziałek 23 marca br. roku uczniowie z PSP w Amelinie przywitali panią Wiosnę. Dzień ten jednocześnie obchodzony jest jako Dzień Samorządności, co oznacza, że Samorząd Uczniowski w tym dniu przejmuje „stery” nad całą szkołą. Równo o godzinie 8:00 rano tradycyjnie pani dyrektor Bogusława Więcek przekazała uczniom symboliczny klucz, wraz z którym władzę nad amelińską szkołą przejęła Nowa Rada Pedagogiczna w osobach szóstoklasistów, na czele której stanęła nowa pani dyrektor – Natalia Klimkiewicz. Młodzi pedagodzy prowadzili lekcje oraz zajęcia dla grupy przedszkolnej wg. nowego planu lekcji. Kolejnym punktem było poszukiwanie 10 oznak wiosny na terenie szkoły (tj. żonkili), za które wytrwali poszukiwacze otrzymali nagrody. Aby wszyscy poczuli się docenieni SU zapewnił dla każdego słodki upominek. Następnie wszyscy przenieśli się na plac za szkołą, aby oficjalnie pożegnać zimę paląc Marzannę i wykrzykując radośnie „zimo precz”. Po wspólnym posiłku przyszedł czas na akcent muzyczny. Przy akompaniamencie gitary akustycznej, na której grała pani praktykantka Natalia Szymańska, w miłej i wesołej atmosferze śpiewano „Hej Sokoły”, „Gdybym miał gitarę” i „My Cyganie”. W przyjemnym i radosnym nastroju uczniowie zwrócili z powrotem władzę na ręce pani dyrektor i zgodnie przyznali, że praca nauczyciela i opieka nad dziećmi do łatwych nie należy.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »