Dzień Ziemi

„Ziemio nasza, Ziemio miła Tyś nas wszystkich wykarmiła, Twe powietrze, lasy, wody, to największa Twa uroda. Więc człowieku, pilnuj srodze, by nie padło wszystko w trwodze, bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie to i Ciebie też nie będzie.”

22 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbyły się obchody Dnia Ziemi. Uczniowie klasy III w przedstawieniu „Ziemia u doktora” przedstawili największe problemy z jakimi boryka się Matka Ziemia. Opowiadali o chorobach Ziemi i o tym, jak można im zaradzić. Zachęcali wszystkich do dbania o Ziemię nie tylko w jej święto, ale i przez cały rok. Dziewczęta z klasy V i VI zaśpiewały piosenki na „imieniny Ziemi”. Podczas wygłaszania wierszy i śpiewania piosenek o tematyce ekologicznej dzieci zachęcały wszystkich do dbania o środowisko naturalne i segregowania śmieci. Po apelu wszyscy z chęcią poszli sprzątać Ziemię. Gdy wokoło było już wysprzątane znalazła się pora na wesoły odpoczynek przy ognisku. Obchody Dnia Ziemi pomogły dostrzec piękno naszej planety oraz były okazją do przypomnienia, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy.

Hanna Kęszczyk

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »