Naukowa Łódź

W piątek 17 kwietnia 2015 uczniowie starszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu wyruszyli w pełną atrakcji podróż do Łodzi. Początkiem trasy było Experymentarium – interaktywne centrum nauki mieszczące się w łódzkiej Manufakturze. Interaktywna wystawa pomagała zrozumieć zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Kilka modułów tematycznych: ruch, światło, podróże, zmysły z pomocą nowoczesnych eksponatów wyjaśniało pozornie trudne zjawiska. Można było kręcić, mieszać, popychać, zaglądać, łączyć i wykonać wiele ciekawych czynności, aby zabawa pobudzając ciekawość i kreatywność zmuszała do zadawania pytań. Odpowiedzi pomagali szukać pracownicy Experymentarium. Niezapomniane przeżycia percepcyjne zapewnił tunel kosmiczny doprowadzający wszystkich do sal doświadczalnych. Było to dziesięć metrów pisków, krzyków i przestraszonych oczu. Bo, jak się zachować, gdy się czuje, że traci się grunt pod nogami a fantazyjna przestrzeń kosmiczna osiągnięta dzięki grze świateł, barw i dźwięków zaburza kompletnie postrzeganie świata. Miny po wyjściu z tunelu – widok bezcenny, ale czas spędzony na zabawach edukacyjnych to wielka atrakcja. Kolejne dwie godziny uczniowie spędzili w Arena Laser Games – oferującą elektroniczny paintball. Gra pozwalająca pozbyć się złej energii, pokonać stres i oderwać się od codzienności. Świetna zabawa ruchowa, w której liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji. Gracze w skrytym w półmroku labiryncie na powierzchni ponad 250 m2 podzieleni na kilkuosobowe drużyny wyposażone w elektroniczną zbroję, pistolety laserowe stają do walki o zwycięstwo, a celem jest zdobycie jak największej ilości punktów. Po wyjściu z labiryntu komentarz był jeden – „Ale super!!!”. Świetna lekcja wychowania fizycznego. A na koniec pobyt w Aquaparku Fala. Tu szaleństwom nie było końca – zjeżdżalnie, małe i duże baseny z atrakcyjnym elementem – sztuczną falą morską, natryskami i podwodną grotą. Nie dziwne, że po tak aktywnie spędzonym dniu obiad znikał w mgnieniu oka. A wychodząc z Fali wszyscy z radością stanęli do zdjęcia z pingwinem Pik – Pokiem strzegącym wejścia. Do domów dotarliśmy późnym wieczorem. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci. Wycieczkę zorganizował Samorząd Uczniowski PSP pod opieką p. Małgorzaty Czarneckiej, Wandy Dziąba oraz p. Andrzeja Sieraka.

Małgorzata Czarnecka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »