Przedszkolaki z krasnosieleckiego przedszkola w kinie

W dniu 21 kwietnia br. przedszkolaki z czterech grup wybrały się do kina w Ostrołęce na film pt. „Asterix i Obelix: Osiedle Bogów”. Dla niektórych pierwsza wizyta w kinie była prawdziwą przygodą.
Akcja filmu rozgrywa się w roku 50 p.n.e. Galia zostaje okupowana przez Rzymian, ale jedna osada oparła się najeźdźcom. Wielki wódz i dożywotni dyktator Rzymu – Juliusz Cezar postanawia wypróbować wobec niepokornych nową taktyką. Cesarz rozkazuje wybudować obok wioski „Osiedla Bogów” – kolonię luksusowych posiadłości dla bogatych Rzymian. Na Szczęście dwóch dzielnych galów, Asterix i Obelix robią wszystko aby pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany.
Przedszkolacy w kinie spisały się znakomicie. Następną atrakcją był salon gier i zabaw „Urwis”. Dzieci spędziły tam czas na szalonej zabawie m.in.: na zjeżdżalniach, w basenie z piłeczkami, koniku na biegunach, motocyklach, hulajnogach, samochodach. Pokonywanie torów przeszkód oraz zabawy zwinnościowe sprawiły im wiele radości. Największą atrakcją okazało się jednak malowanie twarzy. Nasi milusińscy zamieniali się w kotki, myszki, motylki a nawet w tygryski. Dzieci po takiej zabawie szybko zgłodniały, dlatego przygotowany poczęstunek zniknął w jednej chwili, i znowu przybyło sił do dalszej zabawy. Wszyscy świetnie się bawili, śmiechom i zabawie nie było końca, żal było maluchom opuszczać ten „dziecięcy raj” – obiecały że wrócą tam jeszcze.

T. Mikołajczewska
Nauczycielka przedszkola

Przedszkolaki w kinie 3    Przedszkolaki w kinie 1    Przedszkolaki w kinie 2

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »