Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół w Krasnosielcu odbył się uroczysty apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno-muzyczny przygotowała młodzież gimnazjalna pod kierunkiem p. Edmunda Mąki i p. N. Grabowskiej. Niezwykły klimat akademii przeniósł nas do roku 1791, kiedy to uchwalono pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucję. Młodzież przedstawiła widzom sytuację polityczną tamtych czasów i historię uchwalenia samej konstytucji. Zapoznała ze zmianami jakie ona wprowadziła w polskim prawodawstwie . Podczas występów można było usłyszeć pieśni patriotyczne m.in.: „Kwiaty polskie”, „Żeby Polska”, „Wolność”, „Witaj majowa jutrzenko”, „Ojczyzna”. Niepodległa Ojczyzna, a tym samym wolność, nie jest nam dana raz na zawsze jak mówił patron Gimnazjum papież Jan Paweł II – „Wolność stale trzeba zdobywać, nie można jej tylko posiadać. Przychodzi jako dar, utrzymuje się poprzez zmaganie. Dar i zmagania wpisują się w karty ukryte, a przecież jawne. Całym sobą płacisz za wolność –więc to wolnością nazywaj, że możesz płacąc, ciągle na nowo siebie posiadać. To zapłatą wchodzimy w historię i dotykamy jej epok”. Widzowie nagrodzili występujących kolegów brawami, a sama akademia wzbogaciła słuchaczy w wiedzę i wprowadziła podniosły nastrój tego dnia.

Marzenna Sierak

Apel z okazji Konstytucji 3 Maja 1   Apel z okazji Konstytucji 3 Maja 3   Apel z okazji Konstytucji 3 Maja 2

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »