Sukces w konkursie

Tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu stał się udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. W tym roku miała miejsce już XX edycja tego konkursu, której tematyka poświęcona była głównie średniowiecznej historii Polski. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą dotyczącą nie tylko przebiegu wydarzeń, ale też znajomością militariów, architektury obronnej, tekstów źródłowych, topografii wojskowej, literatury czy malarstwa batalistycznego.
Laureatem etapu wojewódzkiego został uczeń klasy V b Juliusz Siemiątkowski. Wcześniej musiał pokonać trzy bardzo trudne etapy konkursu. Dla Julka jednak poszerzanie wiedzy z historii było prawdziwą pasją. Bardzo chętnie uczestniczył w zajęciach dodatkowych prowadzonych przez opiekuna p. Bogusławę Dudek. Samodzielnie sięgał też do literatury przedmiotu oraz z zaangażowaniem prowadził dyskusje z gimnazjalistami na nurtujące go problemy w czasie koła historycznego, które prowadził Edmund Mąka.
W imieniu całej społeczności szkolnej gratulujemy sukcesu i jesteśmy bardzo dumni.

Bogusława Dudek

001

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »