Podróżująca Filharmonia

W dniu 19 maja 2015 r. przedszkolaków i uczniów z Drążdżewa odwiedził artysta, muzyk – Marcin Jóźwik ze swoją „Podróżującą Filharmonią”. Przedstawił on program artystyczny, którego treścią była muzyka Fryderyka Chopina – wielkiego polskiego kompozytora i wirtuoza muzyki klasycznej. Wszyscy wysłuchali czterech utworów: „Poloneza”, „Walca dla Laury”, „Etiudy Burżuazyjnej”, „Mazurka D-dur”. W ten sposób mogli zbliżyć się nieco do sławnego twórcy, poszerzyć swoje horyzonty muzyczne, docenić niełatwą sztukę, czy wręcz upamiętnić istnienie kompozytora, jego zaangażowanie w sprawy naszej ojczyzny. Koncert był wzruszający, skłaniał do refleksji, dawał ukojenie i przenosił w inny, pełen dźwięków, świat. Podczas słuchania prezentowanych kompozycji wszyscy mogli poczuć skoczność i wesołość w walcach i polonezach. Nie zabrakło też zabawy przy muzyce. Dzieci uważnie wysłuchały utworów wykonywanych na trąbce i pianinie, chętnie wykonywały też polecenia prowadzącego, prawidłowo współpracowali ze sobą w parach ilustrując muzykę ruchem oraz ćwicząc w grupach różne techniki relaksacyjne, odprężające, rozluźniające, a także biorąc udział w zabawach rytmicznych. Wszystkie zabawy wymagały koncentracji oraz szybkiej reakcji na określony dźwięk. Muzyczne programy edukacyjne były dla dzieci ciekawą przygodą z muzyką.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »