Dzień Patrona

Jak zostać świętym? Odpowiedź na te pytanie jest w obecnych czasach tak rzadko spotykana, że niebawem uznamy je za retoryczne. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, dlatego że każde dobro współczesnego świata zostaje zepchnięte na drugi plan przez wszechobecną nienawiść i egoizm. Coraz więcej młodych ludzi kieruje się informacjami zawartymi w Internecie lub w magazynach, zamiast wartościami, których uczy szkoła czy też kościół. Świętość wymaga bowiem poświęcenia i ciężkiej pracy, a niestety te cechy zanikają w obecnym, codziennym świecie.
Jaka jest więc świętość XXI wieku, co ona oznacza? Ten temat poruszyli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krasnosielcu, którzy 18 maja, w dniu urodzin Karola Wojtyły, obchodzili po raz XI Dzień Patrona. Uroczystość, której przewodziły słowa wielkiego papieża Polaka: „Idę po świętych Twych śladach”, rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Św. Jana Kantego, a następnie przeniosła się na salę gimnastyczną zespołu szkół. Apel, poprowadzony przez uczniów klasy III, uświetniła część śpiewno – słowno – taneczna, której oprawą zajęły się p. Wiesława Mydło, p. Nina Grabowska, p. Agnieszka Gałązka oraz s. Agnieszka Ciurzyńska. Uszy cieszyły wykonania takich piosenek jak „Rooftops” z repertuaru Jesus Culture, „Wiem, że jesteś tam” Ani Wyszkoni, „Iść w stronę słońca” 2+1, a także „W ciszy niepokalanej”, której jeden z wykonawców – Artur Róziecki, otrzymał pochwałę swoich zdolności wokalnych od zaproszonego gościa księdza dziekana Andrzeja Golbińskiego. Wszyscy obecni mogli także usłyszeć niezwykłe talenty szkolnych recytatorów, którzy z wielką gracją i wyniosłością chwalili swoimi słowami patrona szkoły. Częścią, która nieco odbiegała od reszty, był układ taneczny, który w ciekawy i barwny sposób ukazał walkę dobra ze złem i zwycięstwo tego pierwszego. Po części artystycznej zostały zaprezentowane prezentacje o świętych, których śladami podążał Jan Paweł II, przygotowane przez wszystkie klasy gimnazjum. Na duże uznanie zasłużyła klasa IIIa, która historię świętej Kingi ukazała w samodzielnie przygotowanej inscenizacji.
Mam nadzieję, że każdy wyniósł ze szkolnej akademii cenne wartości i już zawsze będzie podążał drogą do świętości św. Jana Pawła II.

Patrycja Śladowska uczennica kl. III c

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »