XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza w Sypniewie

20 maja 2015r. odbył się w Publicznym Gimnazjum w Sypniewie XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Tegorocznym hasłem przewodnim konkursu był – Humor  w poezji Adama Mickiewicz. W konkursie wzięło udział 19 uczestników z sześciu gimnazjów powiatu makowskiego. Każdy z uczestników recytował dwa utwory. Recytację oceniało jury w składzie: Roman Zakrzewski, Hanna Głażewska i Wanda Pawłowska. Oceniano dobór tekstów, interpretację utworów, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Publiczne Gimnazjum w Krasnosielcu reprezentowały trzy uczennice: Maria Glinka, Wiktoria Andruchewicz i Barbara Kaczorek. Po powitaniu gości i jurorów przez panią dyrektor Annę Nowak, głos zabrał przewodniczący jury doktor Roman Zakrzewski. Wprowadził on uczestników i gości w klimat epoki mickiewiczowskiej. Wygłosił gawędę o losach Wieszcza, który w 1825 r. przebywał w Odessie i odwiedził Krym, w czasie tego pobytu powstały Sonety krymskie. Pomiędzy recytatorami sypniewscy gimnazjaliści przedstawili scenki rodzajowe. Uczennica Wiktoria Andruchewicz z kl. I a zajęła III miejsce, Maria Glinka z kl. III c została wyróżniona, a Barbara Kaczorek z kl. I a otrzymała dyplom za udział w konkursie. Poza tym Wiktoria Andruchewicz otrzymała dodatkowo nagrodę Przewodniczącego Rady gminy Sypniewo Marka Chrzanowskiego.
Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy.

Marzenna Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »