Wycieczka do Warszawy

W dniu 20 maja 2015 r., wczesnym rankiem uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Drążdżewie wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Najpierw każdy uczeń otrzymał opaskę na rękę oraz karty logowania, potrzebne do poruszania się po obiekcie i korzystania z różnych urządzeń. Na wejściu dzieci spotkały wesołego robota oraz olbrzymie wahadło z kulą. Była także okazja obejrzenia eksponatów, dzięki którym zainteresowani mogli sprawdzić co kryje się wewnątrz ludzkiego organizmu. Centrum Nauki Kopernik jest wspaniałym ośrodkiem nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogli zapoznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Każdy mógł zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającej przyrody. Po pobycie w Centrum Nauki Kopernik wycieczka udała się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.Tam dzieci zwiedziły cztery szklarnie. Najstarsza szklarnia – oranżeria w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego, pamięta czasy króla Stanisława Augusta. W ogrodzie botanicznym w Warszawie jest również szklarnia subtropikalna oraz dwie największe konstrukcje: szklarnia tropikalna i połączona z nią łącznikiem, niedawno wybudowana palmiarnia. Położona na skarpie część ogrodowa jest ciekawie zaaranżowana. W szklarni subtropikalnej rośnie m.in. zanokcica gniazdowa, a w basenie podziwiać można efektowne grzybienie. Zgromadzono tu wiele rzadkich egzotycznych roślin użytkowych takich jak imbir, kawa, awokado, męczennica. Natomiast w szklarni tropikalnej na dekoracyjnych podporach, imitujących pnie i korony drzew, prezentowane są rośliny z rodziny ananasowatych, obrazkowatych, storczykowatych oraz olbrzymie sagowce. Następnie wszyscy wyruszyli do ogrodu botanicznego. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego jest to miejsce szczególne, będące namiastką dzikiej przyrody w centrum wielkiego miasta. Stwarza jedyną w swoim rodzaju możliwość pogrążenia się w dowolnej chwili w inny, piękniejszy świat. Kontakt z ogrodem botanicznym rozwija zmysł obserwacji, pozwala dostrzec nie tylko jego urok lecz także wielką różnorodność roślin. Wycieczkowicze podziwiali rabaty kwiatowe, rosarium, dział roślin użytkowych i leczniczych oraz chronionych i ginących, a także dzikie zakątki, alpinarium z romantycznym stawem wśród głazów. Zobaczyli również piękne drzewa m.in. miłorzęb dwuklapowy, klon polny, dąb szypułkowy. Poza niezwykłymi roślinami w Ogrodzie Botanicznym można znaleźć również pamiątki naszej historii, takie jak fundament Świątyni Opatrzności, która miała być zbudowana w tym miejscu dla uczczenia uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po zwiedzeniu ogrodu uczniowie wybrali się na Stare Miasto. Na Rynku Starego Miasta wszystkich zachwyciły XV-wieczne kamienice oraz pomnik Syrenki, który stoi w samym jego centrum. Pani przewodnik opowiedziała także historię barbakanu oraz Pomnika Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się do McDonaldu. Oprócz posiłku dzieci miały możliwość skorzystania ze strefy zabawy Gym&Fun, gdzie mogli pograć na mini boisku do koszykówki, pobiegać na torze do biegu z przeszkodami, czy też wystartować w wyścigu rowerowym.
Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, które uwiecznili na zdjęciach. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wszyscy byli bardzo zadowoleni. Wycieczka do Warszawy była jedną z form realizacji Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »