Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca br. przedszkolaki z Drążdżewa, z okazji Dnia Dziecka, wybrały się do stadniny „Margo” w Nowym Sielcu. Gdy dotarli na miejsce pani Małgosia powitała wszystkich i przekazała kilka ważnych uwag, do których każdy miał się dostosować, po czym dzieci zaczęły zwiedzać stadninę. Właścicielka opowiedziała w jaki sposób należy czyści konie i jak przygotować je do jazdy. Ciekawiej zrobiło się, kiedy to każde dziecko mogło nakarmić konia, dając mu kawałek marchewki. Było to niesamowite uczucie i nietypowy test, z którym poradziły sobie wszystkie dzieci. Po nakarmieniu koni maluchy zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa udała się na przejażdżkę koniem. Każdy mógł wsiąść na konia i z pomocą instruktora zrobić kółeczko w wyznaczonym miejscu. Odważnych nie brakowało i jednocześnie było to niezapomniane przeżycie dla każdego. W tym czasie druga grupa udała się na tor przeszkód, podczas którego dzieci zmagały się z wszelkimi trudnościami m.in. skakały, naśladowały konie, jadły cytrynę. Po pewnym czasie nastąpiła zmiana grup, a na koniec pobytu w stajni wszyscy zasiedli przy ognisku. Dzieci jadły pieczone kiełbaski, bułki, rogaliki oraz ciasto. Po ognisku maluchy pożegnały się z konikami i podziękowały gospodarzom za tak miłe przyjęcie w stadninie, a następnie spacerkiem wyruszyły na plac zabaw w Nowym Sielcu. Na miejscu dzieci mogły skorzystać ze zjeżdżalni, huśtawek i wielu innych atrakcji. Był również poczęstunek w postaci lodów. Po czym z miłymi wspomnieniami i niezwykłymi wrażeniami wszyscy wyruszyli w drogę powrotną. Na koniec każdy maluch otrzymał jeszcze mały prezent z okazji Dnia Dziecka – wiatraczek z bańkami mydlanymi. Tego dnia na twarzach wszystkich dzieci widniał uśmiech i tym samym wycieczka była bardzo udana.

Justyna Rupińska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »