Dzień Rodziny

Rodzina – to jedno słowo, a ileż kryje w sobie radości. Z nim wiążą się najpiękniejsze, niczym nie zmącone wspomnienia z dzieciństwa, nasze pierwsze troski, radości i marzenia. Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek. Żadne miejsce nie jest milsze nad domowe pielesze. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że mama dała mu największy skarb – życie. Wdzięczność tę wyrażamy w różny sposób: poprzez miłość, codzienny szacunek, pamięć.
W dniu 1 czerwca 2015 r. w naszej szkole świętowaliśmy ten szczególny dzień – Dzień Rodziny. To wydarzenie połączyło w jedno Dzień Matki, Dzień Dziecka, zbliżający się Dzień Ojca oraz miniony Dzień Babci i Dziadka.
Święto Rodziny rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Kluczek, która serdecznie powitała gości i złożyła życzenia wszystkim uczestnikom imprezy.
Część artystyczną zapoczątkowały uczennice z klas IV – VI, które zaprezentowały się w tańcu orientalnym. Dziewczęta wystąpiły również z dwoma innymi dynamicznymi układami choreograficznymi, które przygotowane zostały pod kierunkiem pani Agnieszki Gałązki. Co więcej w klimacie tanecznym utrzymali nas uczniowie z klasy III, którzy przedstawili układ taneczny do piosenki pt. „Chocolate choco choco”.
Program artystyczny bogaty był również w występy muzyczne, gdyż na scenie talenty wokalne zaprezentowała Daria Kruk w piosence pt. „Cudownych rodziców mam” oraz klasa I w piosence pt. „Karuzela dla mamy i taty”. Klasa II zaśpiewała piosenkę pt. „Podwórkowa piłka nożna”. Natomiast klasa V wykonała utwór pt. „Uśmiech mamy”. Ponadto Dorota Kęszczyk zagrała i zaśpiewała „List do Matki”, zaś Karolina Ochenkowska zagrała na keyboardzie utwór dedykowany wszystkim mamom.
Z kolei Alicja Sztych, Daria Ceberk, Joanna Kacprzyńska i Zuzanna Zadrożna umiliły wszystkim spotkanie recytacją wierszy. Dziewczęta umocniły nas w przekonaniu, że poezja nie musi być nudna.
W trakcie spotkanie nie zabrakło również dużej dawki humoru, a to dzięki klasie IV, która zabrała wszystkich do krainy baśni. Wspomniani aktorzy wystąpili w spektaklu teatralnym pt. „Książę szuka żony”.
Po programie artystycznym konferansjerzy, Aleksandra Zega i Sebastian Jędrzejewski, zaprosili wszystkich uczestników imprezy rodzinnej na boisko szkolne, gdzie odbyła sią część sportowa Dnia Rodziny. Rodzice wraz z dziećmi brali udział w licznych konkurencjach takich jak np. bieg z jajkiem, przeciąganie liny czy wyścigi w workach. Na zakończenie, na boisku szkolnym odbył się mecz piłki nożnej – rodzice kontra uczniowie. Wszystkie rodziny, które aktywie brały udział w zawodach otrzymały dyplomy.
W trakcie imprezy można było również częstować się słodkościami i grillowanymi kiełbaskami, które dodawały energii do kibicowania i uczestnictwa w zabawach sportowych.
Był to bardzo miły dzień. Wszyscy dobrze się bawili, było dużo wrzawy i dobrego humoru. Cieszymy się, że uczniowie i rodzice aktywnie i wesoło spędzili wspólne chwile.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »