Internetowy Teatr TVP „Pręcik”

W dniu 3 czerwca 2015 r., o godz. 10.00, w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół, uczniowie klas III – VI obejrzeli na żywo spektakl pt. „Pręcik” z Teatru Baj Pomorski.
„Pręcik” jest opowieścią o sile miłości, o oddaniu oraz poświęceniu, z których każdy z nas zaczyna sobie zdawać sprawę dopiero wtedy, gdy kogoś traci. To historia nietypowa bo opowiedziana z perspektywy przedmiotów codziennego użytku, stąd obecne w spektaklu elementy teatru absurdu i teatru przedmiotu.
Przedstawienie powstało po to, by pokazać piękno relacji panujących w rodzinie. Nie wiadomo czemu dziewczynka jest chora – czy dręczy ją choroba duszy czy też ciała. Wiadomo za to na pewno, że są z nią najbliżsi, którzy ją kochają i ze wszystkich sił starają się jej pomóc. „Pręcik” nie jest opowieścią o śmierci. Śmierć, podobnie jak w życiu, pojawia się na samym końcu spektaklu, ale przecież w obliczu spraw ostatecznych każde życie jest ostateczne. Jedyną wartością, która może pokonać śmierć jest miłość.

???????????????????????  ??????????????????????? ???????????????????????

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »