Wycieczka do Trójmiasta

O tym, że warto zwiedzić Trójmiasto przekonali się uczniowie klas drugich Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu, którzy w dniach 22-23 maja br. wyruszyli na wycieczkę do Trójmiasta. Grupa uczniów wybrała się pod opieką Anny Kardaś, Hanny Flejszer, Aliny Błaszkowskiej i Zbigniewa Żebrowskiego. Pierwszym etapem podróży był Gdańsk. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od pięknej Starówki. Zachwyciła ich fontanna Neptuna oraz przepiękne staromiejskie kamieniczki. Mieli możliwość zajrzenia do jednej z nich – domu Uphagenów. Podziwiali piękne wnętrza wraz z ich bogatym wystrojem. Wielkim wyzwaniem była dla dzieci wieża Bazyliki Mariackiej. Trzeba było pokonać ponad 400 schodów, aby zobaczyć piękną panoramę Gdańska. Po wyczerpującym zwiedzaniu przyszedł czas na zabawę. W Ośrodku Kultury Morskiej Interaktywna Wystawa dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i pomogła zrozumieć zagadnienia związane z morzem. Dzieci mogły dowiedzieć się jak powstaje wir wodny i fala tsunami, mogły ładować towary na statek, przebrać się za marynarza, kapitana, a nawet pirata. Następnym punktem programu było zwiedzanie statku muzeum ,,Daru Pomorza”. Wędrówka po statku rozpoczęła się od wystawy opowiadającej o jego historii, a następnie kolejno przez najciekawsze pomieszczenia m.in. międzypokład, maszynownię, magazyn żagli, salon komendanta, kabinę nawigacyjną, kuchnię oraz górny pokład. Wiele emocji dostarczył dzieciom rejs statkiem ,,Czarna Perła” na Westerplatte. Po dopłynięciu do celu zmęczeni podróżnicy z zaciekawieniem słuchali opowiadania pani przewodnik o tym historycznym miejscu. Następnego dnia dzieci zwiedzały przepiękną Katedrę Oliwską, wysłuchały cudownego koncertu organowego oraz spacerowały po pięknym parku przy Katedrze. Zwiedziły Palmiarnię, w której mogły zobaczyć niezwykle piękne rośliny. Kolejnym etapem było zwiedzanie ,,Akwarium Gdyńskiego”, w którym dzieci mogły podziwiać piękne okazy zwierząt morskich. Naszą przygodę z Trójmiastem zakończył spacer po sopockim molo. Pełni wrażeń, oglądając zakupione pamiątki, szczęśliwi wracaliśmy do domu. To była piękna i niezapomniana przygoda.

Opiekunowie wycieczki

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »