Piknik w Nowym Sielcu

6 czerwca, w sobotę na palcu zabaw przy dawnej zlewni mleka w Nowym Sielcu odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Sołecką wsi Nowy Sielc i Kółko Rolnicze (czytaj: Koło Gospodyń Wiejskich zrzeszające panie z Nowego Sielca, Wymysłów i Krasnosielca). Gości przyszło co nie miara i nie ma się czemu dziwić, bo zorganizowany był na przysłowiową piątkę. Zarówno dzieci jak i dorośli znaleźli dla siebie coś ciekawego. Była jazda konna, zawody sportowe, zabawy integracyjne, a na koniec zabawa taneczna pod chmurką. Żeby zaliczyć piknik goście musieli wykonać kilka zadań spisanych w specjalnym „Indeksie Piknikowym”. Trzeba było zrobić pocztówkę z Nowego Sielca, wykonać sakiewką wszelakiego dobra, trafić piłką do kosza, zaliczyć kurs pierwszej pomocy w przypadku krwotoku, czy rozwiązać rebus. Po zebraniu wszystkich zaliczeń w indeksie, sołtys wsi podpisywał dokument i dawał w nagrodę piękne, pachnące jabłko! Było gwarno i wesoło. Goście częstowani byli domowymi wypiekami i grillowanymi smakołykami. Przy okazji pikniku organizatorzy zbierali datki na doposażenie nowej kuchni, która w tym roku powstała w budynku po zlewni. Gościnność organizatorów została hojnie nagrodzona, bo zebrano ponad 800 złotych. O zachodzie słońca rozpoczęła się zabawa, która trwała do drugiej w nocy! W imieniu organizatorów bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu pikniku, a szczególnie właścicielom sklepu Lewiatan w Nowym Sielcu państwu Joannie I Tadeuszowi Kryszkom, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (piknik zorganizowany był w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę”), Januszowi Rykaczewskiemu, mieszkańcom Nowego Sielca, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnosielcu, Rafałowi Wilkowskiemu i wolontariuszom. Bardzo dziękuję wszystkim gościom za fantastyczną i kulturalną zabawę. Mam nadzieję, że niedługo znowu się spotkamy!

Tomasz Bielawski – sołtys wsi Nowy Sielc

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »