Planetarium w Drążdżewie

W dniu 19 czerwca 2015 r. przedszkolaki z Drążdżewa mogły poznać tajniki astronomii dzięki mobilnemu planetarium. W bardzo prosty i zrozumiały sposób prowadzący opowiadał o wszechświecie. Porównując Ziemię do zabawki dziecięcej-bąka, przedstawił jak nasza planeta kręci się wokół własnej osi. Dzieci zobaczyły także krążenie Ziemi wokół Słońca oraz jak zmieniają się pory roku. Następnie maluchy weszły do dużego, ciemnego balonu i w pozycji leżącej obserwowały powiększony Księżyc, Słońce, Ziemię, a także pozostałe planety. Najciekawsze dla dzieci były gwiazdozbiory, łączące się galaktyki i droga mleczna. Z wypiekami na twarzy obserwowały ten niecodzienny widok.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »