Wyprawa szlakiem krzyżackim

W dniu 19 czerwca 2015 r. uczniowie klas V SP w Krasnosielcu wyruszyli na wycieczkę szlakiem krzyżackim. Zwiedzanie zaczęli od zamku w Działdowie, a później zobaczyli Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego, w którym oprócz tradycyjnych ekspozycji, można było oglądać przeróżne animacje na temat życia Krzyżaków. Następnie wycieczkowicze pojechali na pole bitwy pod Grunwaldem. W muzeum uczniowie oglądali film, który analizował obraz J. Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” z wykorzystaniem techniki trójwymiarowej. W muzeum można było zobaczyć uzbrojenie polskie i krzyżackie z XV wieku. Kolejny punkt wycieczki to pobyt w parku rozrywki „Bartbo” w Butrynach. Można było tu postrzelać na strzelnicy, spróbować jazdy na sagwayach oraz pograć w mega piłkarzyki i w paintball. Po wszystkich aktywnych atrakcjach zostało zorganizowane ognisko. Wszyscy do domów wrócili zdrowi i szczęśliwi. Wraz z piątoklasistami krzyżackim szlakiem podążały panie: Bogusława Dudek, Wanda Dziąba i Bożena Zaleska.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »