Świetlica w Niesułowie

Stopniowo ziszcza się marzenie mieszkańców wsi Niesułowo o posiadaniu nowej, wiejskiej świetlicy i garażu dla samochodu jednostki OSP. A to wszystko dzięki determinacji, wielkiej chęci działania, poświęceniu i ciężkiej pracy tutejszego społeczeństwa. Mieszkańcy przez wiele lat gromadzili materiały budowlane i środki finansowe na zrealizowanie inwestycji. W tym roku, w przeciągu zaledwie dwóch miesięcy, własnymi siłami rozebrali stary drewniany budynek, który dotychczas pełnił funkcję remizy, a na jego miejscu pobudowali nowy. Wprawdzie na więźbie dachowej została już zamocowana symboliczna wiecha, jednak do ukończenia inwestycji potrzeba jeszcze dużego nakładu pracy i pieniędzy. Władze gminy, ceniąc trud mieszkańców i ich wyjątkowe zaangażowanie w życie wsi, zapewniają pomoc finansową na doprowadzenie budynku do stanu surowego zamkniętego w wysokości 50 tys. zł w roku bieżącym i w zależności od potrzeb w roku kolejnym.
Aby uczcić to ważne wydarzenie, jakim było ukończenie pierwszego etapu budowy, a jego uwieńczeniem zamontowanie więźby dachowej na nowej remizie, Niesułowianie zorganizowali piknik z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnego wieńca na konstrukcji dachu.
W przypadku budowy remizy w Niesułowie śmiało można stwierdzić, że sukces ma naprawdę wielu ojców, bo na ten efekt pracowali radni i sołtysi ubiegłych i obecnej kadencji, ale przede wszystkim nieoceniony wkład w inwestycję mieli sami mieszkańcy tej niedużej wioski. Wszystko to zostało przypieczętowane dobrą współpracą z wójtem gminy, który takie działania i takich ludzi, stawia za wzór do naśladowania. „Jestem pełen podziwu dla tych, którzy oprócz tego, że wymagają od innych, sami od siebie również potrafią naprawdę dużo dać. Nie sposób nie docenić pracy wielu ludzi oraz tego, że pomimo licznych prywatnych obowiązków znaleźli chęć do pracy na rzecz lokalnej społeczności. Takie inicjatywy zawsze będą wspierane”. – mówi Paweł Ruszczyński wójt Gminy Krasnosielc.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »