Kampania „POWSTRZYMAJ PIJANEGO KIEROWCĘ”

Trwa ogólnopolska kampania informacyjno – edukacyjna Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pod hasłem „Powstrzymaj pijanego kierowcę”.
Celem kampanii jest podkreślenie, że powstrzymanie osób nietrzeźwych przed zasiadaniem za kierownicę jest w interesie całego społeczeństwa. Działania kampanii są skierowane w szczególności do świadków zdarzeń, to jest do osób, które mogą powstrzymać kierowcę przed nierozsądną decyzją zasiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu. Powstrzymanie przed decyzją, która może kosztować utratą zdrowia i życia kierowcy lub innych osób.
Świadek, widząc osobę nietrzeźwą próbującą kierować pojazdem może przekonać ją o bezsensowności zasiadania za kierownicą, tłumaczyć, prosić, zabrać kluczyki do samochodu, zamówić taksówkę lub zadzwonić pod nr 112.
Na stronie www.powstrzymaj.pl znajdują się dwa filmy, które zdecydowanie polecamy do obejrzenia, aby każdy mógł odpowiednio zareagować – „Piłeś, nie prowadź samochodu”.
Bądź uważny, jeżeli w twoim otoczeniu pojawi się ktoś, kto pił alkohol, a później chciałby prowadzić samochód, miej odwagę natychmiast zareagować.

ZACHĘCAM DO ODWIEDZANIA STRONY: www.powstrzymaj.pl

Stanisława Gołaszewska
Koordynator Gminnego Programu Profilaktyki
i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »