Dni Krasnosielca 2015

W sobotę 15 sierpnia 2015 r. , w godz. 15:00- 2:00, po raz siedemnasty, na placu targowym w Nowym Krasnosielcu odbyły się Dni Krasnosielca.
Dni Krasnosielca to największe wydarzenie kulturalne na terenie naszej gminy, które cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem lokalnej społeczności oraz gości z innych, często nawet bardzo odległych miejscowości. Imprezy organizowane podczas trwania obchodów są doskonałą promocją naszej gminy w powiecie i w województwie, dlatego organizatorzy, co roku starają się zapewnić różnorodność zespołów artystycznych i imprez towarzyszących.
W tym roku wystąpił Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Założyciel tego popularnego zespołu romskiego jest również inicjatorem i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów. Podczas koncertu usłyszeliśmy najsłynniejsze przeboje grupy, które skomponował Don Vasyl. Publiczność bawiła się przez godzinę przy cygańskiej muzyce, po czym miała możliwość zakupu płyt i książek zespołu.
Kolejna godzina należała do wykonawców, którzy działają na terenie naszej gminy. Swoje umiejętności prezentowała Orkiestra Dęta OSP Pienice pod batutą Pana Piotra Niskiego. Usłyszeliśmy wiązankę marszów, chociaż w swoim repertuarze Orkiestra ma także utwory klasyczne, ludowe, kościelne oraz rozrywkowe. Jak co roku, zaśpiewały także panie z Chóru KGW Grabowo. Zespół ten istnieje od 2007 r. i reprezentuje Gminę Krasnosielc w powiecie i województwie, biorąc udział w przeglądach i festynach. Chórzystki do występów przygotowuje Marek Czajka. Na naszej scenie wystąpiła Grupa Taneczna, działająca przy GOK, którą prowadzi Pani Agnieszka Gałązka. Tańczyły różne grupy wiekowe: dziewczęta z grupy przedszkolnej i klas I-III, pary taneczne oraz dziewczęta z kl. IV-VI. Pani instruktor prowadzi także starsza grupę Mażoretek, które wykonały podczas festynu układ taneczny z pomponami. Tańcem towarzyskim, a dokładniej walcem angielskim, sambą i rumbą oczarowali publiczność Weronika Ferenc i Piotr Bojarski, którzy od dwóch lat tańczą razem. Pierwsze kroki na scenie stawiają także młodsi koledzy Piotra, których to on przygotowuje do występów: Marysia Kaczorek i Dawid Dzięcioł oraz Oliwia Piórecka i Adam Bojarski.
Podczas festynu była możliwość wysłuchania największych przebojów Shakiry. To najnowsza propozycja Studia COVERY o nazwie SHAKIRA IMITATION. Wokalistka i dwie tancerki zrobiły show na scenie. Wielokrotnie zmieniały stroje podczas występu i angażowały publiczność do wspólnej zabawy. Krasnosielcka publiczność miała możliwość zobaczyć na żywo pokaz kaskaderski konny oraz tresurę koni. To niezwykłe widowisko przygotował ośrodek jeździecki „Wilczeniec”. Przygotowanie pokazu i koni spoczywa w rękach Daniela Tomaszewskiego, który jednocześnie jest kaskaderem. W pokazach towarzyszy mu Bartosz Gadziomski. Ośrodek trwale jednoczy szeroką grupę kaskaderów. Zgromadzili na swoim koncie dziesiątki pokazów oraz wiele dni zdjęciowych do największych polskich produkcji filmowych tj. Pan Tadeusz, Ogniem i mieczem, Zemsta, Quo Vadis, Szwadron itd.
Podczas Dni Krasnosielca jest przekrój przez różne dziedziny artystyczne. Swoje niebywałe umiejętności, ku zachwycie publiczności, prezentował Karol Sanetti – iluzjonista, członek Krajowego Klubu Iluzjonistów z siedzibą w Łodzi. Występuje w całej Polsce i za granicą. Iluzja to jego pasja, w którą wkłada serce, przez co staje się nieprawdopodobnie wiarygodny, a przy tym dowcipny. Widzowie stają się nieodłącznym elementem jego numerów estradowych. Nie dopuszcza do biernego oglądania, lecz angażuje widzów do zabawy. Zachwycał m.in. numerami z udziałem pięknej asystentki, która w magiczny sposób zmieniała sukienki.
Godziny wieczorne rozbrzmiewały najbardziej popularną muzyką taneczną. W rytmach disco polo, wraz z zespołem Maxel bawiła się cała publiczność. Lider Zespołu Bogdan Kukier rozdawał płyty CD z autografami zespołu. Zespół Maxel, czyli czterech mężczyzn ubranych w jednakowe stroje, wykonujących bardzo energetyczne układy choreograficzne do swoich piosenek, rytm i światła oraz sposób prowadzenia zabawy spowodowały, że ilość ludzi w okolicach sceny zwiększała się z minuty na minutę. Nie zabrakło oczywiście przeboju zespołu z lat 90-tych czyli „Lekcja miłości”, który wspólnie śpiewali z publicznością. Następnie widzów bawił zespół Maxx Dance – dwóch wokalistów towarzystwie dwóch tancerek. Grupa muzyczna o mniejszym stażu na scenie niż Maxel, lecz bez wątpienia odnajduje się w tym gatunku muzycznym. Nagrywają kolejne hity i płyty, a ich popularność rośnie. Świadczą o tym wspólnie z publicznością śpiewane piosenki m.in. „Nie zrozum mnie źle”, czy „Żar miłości”. Liderzy rozdawali po swoim występnie plakaty z autografami. Resztę wieczoru do godz. 2 na scenie prowadził zespół Helios, który prezentował bardzo różny repertuar. Pojawiały się przeboje z różnych gatunków muzycznych, które same porywały nogi do tańca. Od czterech lat nieodłącznym elementem Dni Krasnosielca jest pokaz pirotechniczny, który przygotowała firma Radosława Sulgostowskiego. O godz. 22 na niebie odbył się niezwykły spektakl na niebie. Można było podziwiać niebo rozbłyskujące przepięknymi barwami w rytm muzyki. To efektowne widowisko powodowało, że uśmiech na twarzy pojawiał się już od pierwszych taktów muzyki.
Oprócz występów artystycznych na scenie był szereg dodatkowych atrakcji poza nią. Wesołe miasteczko z karuzelą „Młot”, stoiska gastronomiczne w tym degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i Kółek Rolniczych, koniki z bryczką, wystawy rękodzieła ludowego. Wolontariusze w bajkowych kostiumach rozdawali słodkości dzieciom podczas trwania festynu. Była też okazja skosztowania przepysznej grochówki i wyśmienitego żurku z prawdziwej garkuchni. Odbywały się także konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. Od piątku do niedzieli miłośnicy kajaków i dzikiej przyrody mieli możliwość uczestniczenia w spływach kajakowych rzeką Orzyc, a te cieszyły się naprawdę sporą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »