Spotkanie z policjantką

W dniu 7 września 2015 r. w Szkole Podstawowej w Rakach odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci. O tym, jak należy się bezpiecznie zachowywać na drodze, w szkole, w domu i innych miejscach opowiadała dzieciom pani Katarzyna Dudek – policjantka z Komendy Głównej w Warszawie. W czasie swojego wystąpienia zwróciła uwagę na bardzo ważne aspekty związane z bezpieczeństwem dzieci, tj. posiadanie przez dzieci odblasków, jazda na rowerze i poruszanie się po drodze tylko w towarzystwie osób starszych. Wskazała na liczne zagrożenia, które mogą czyhać na dzieci w drodze do szkoły i z powrotem. Pani Kasia szczególnie przestrzegała przed kontaktem z osobami nieznajomymi i obcymi psami. Powiedziała dzieciom jak należy zachować się, jeśli zaatakuje nas pies. Mówiła także o zagrożeniach i zachowaniu bezpieczeństwa w szkole. Dzieci z uwagą słuchały wystąpienia pani policjantki.

                                                                                                        Redakcja szkolna

Spotkanie z policjantką

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »