Dzień Patrona w PSP w Amelinie

W dniu 18 września br. społeczność szkolna z Amelina obchodziła Dzień Patrona – Św. Stanisława Kostki. Rano przy pamiątkowej płycie stanęła warta. O godz. 8.00 wszyscy udali się do kościoła, gdzie honorowe miejsce zajmował poczet sztandarowy. Po mszy celebrowanej przez ks. Szczepana Borkowskiego uczniowie wrócili do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która przypomniała postać świętego oraz znaczenie sztandaru dla społeczności szkolnej. W dalszej części uczennice z klas IV – VI przedstawiły montaż słowno – muzyczny poświęcony patronowi. Tego dnia odbył się I Przegląd Piosenki Religijnej, a także VI Konkurs Wiedzy o Patronie. W konkursie udział wzięło 13 osób. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą, jednak najlepszymi okazali się:
Łucja Klimkiewicz – kl. V
Natalia Ryłka – kl. VI i Damian Gołota – kl. IV
Oliwia Mroczkowska – kl. IV.
Gdy starsi uczniowie zmagali się z pytaniami konkursowymi, młodsi projektowali odblaski dla św. Stanisława Kostki. Najbardziej spodobały się pomysły A. Dąbrowskiej i O. Szcześniaka. Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez ks. Sz. Borkowskiego, któremu składamy serdeczne podziękowania. Ten dzień zakończył się wspólną zabawą wszystkich uczniów na boisku szkolnym.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »