Tydzień dla bezpieczeństwa w Amelinie

W dniach od 14 do 18 września br. w PSP w Amelinie trwał „Tydzień dla bezpieczeństwa”, którego celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W poniedziałek szkołę odwiedziła p. R. Żebrowska, pielęgniarka, która zachęciła uczniów do zdrowego odżywiania. Przedstawiła piramidę zdrowego żywienia, którą po zakończeniu spotkania wszyscy otrzymali. We wtorek zawitali do szkoły panowie policjanci, którzy przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wielką atrakcją było obejrzenie z bliska radiowozu policyjnego i jego wyposażenia. Kolejnego dnia uczniów odwiedziła p. S. Gołaszewska, koordynator GKRPA, która przybliżyła problem uzależnień. Zajęcia były tak interesujące, że uczniowie wystąpili z propozycją przedłużenia spotkania w środę, na które przygotowywali zdrowe i kolorowe kanapki. W czwartek na placu przed szkołą pojawił się wóz strażacki. Pan T. Płocharczyk opowiedział, na czym polega praca strażaka i do jakich akcji wzywani są strażacy. Następnie pokazał wyposażenie wozu strażackiego. Nie tylko chłopcy chcieli posiedzieć w kabinie wozu, a niektórzy nawet przymierzali kaski, kamizelki. Ostatniego dnia dla uczniów klas I-III odbył się konkurs plastyczny na zaprojektowanie odblasku dla św. Stanisława Kostki. Następnie wszyscy wspólnie bawili się na boisku troszcząc się o bezpieczeństwo swoje i kolegów. Starali się grać fair play, bo tylko taka zabawa daje wiele radości i satysfakcji. Podczas „Tygodnia dla bezpieczeństwa” uczniowie kl VI ubrani w odblaskowe kamizelki wspomagali nauczycieli podczas dyżurów. Dzieci z oddziału przedszkolnego słuchały opowiadań o różnych mogących się pojawić niebezpieczeństwach.
„Tydzień dla bezpieczeństwa” już się zakończył, jednak uczniowie z pewnością będą pamiętać o bezpiecznym zachowaniu nie tylko w szkole ale i w innych miejscach.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »