„Kotek i Kogutek” uczą przedszkolaków rozsądku i posłuszeństwa

W środę 23 września br. rozpoczęliśmy w Publicznym Samorządowym Przedszkolu w Krasnosielcu cykliczne spotkania z małą formą teatralną. Jako pierwszych, w tym roku szkolnym, gościliśmy aktorów z krakowskiego teatru Duet. Przyjechali do nas z przedstawieniem pt. „Kotek i Kogutek”. Bajka opowiada o dwóch przyjaciołach Kotku i Kogutku, którzy reprezentują dwie zgoła odmienne postawy. Kotek jest rozsądny, Kogutek zaś lekkomyślny. Mieszkają razem w uroczym domku na skraju lasu i wiodą sielankowe życie. Kiedy Kotek musi wyruszyć w głąb lasu na poszukiwanie jedzenia, do akcji wkracza chytry lis. Przebiegły, rudy bohater próbuje zaprzyjaźnić się z naiwnym Kogucikiem, po to by stał sie jego kolejnym posiłkiem. Na szczęście, jak to w bajce, wszystko kończy sie dobrze, co ucieszyło bardzo naszych milusińskich, którzy gromkimi brawami podziękowali aktorom za ich występ. Dzieci bardzo przeżywały przedstawianą historię, szczególnie nasi najmłodsi. Obejrzany teatrzyk, uczył dzieci rozsądku, ostrożności i posłuszeństwa, a także tego, że dobrych rad nie wolno lekceważyć. O zasadach będziemy pamiętać czekając na następne przedstawienie.

Katarzyna Brakoniecka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »