Święto Pieczonego Ziemniaka

Pięknego, słonecznego, wrześniowego dnia wszyscy uczniowie szkoły w Rakach zgromadzili się na boisku, by razem uczestniczyć w święcie Pieczonego Ziemniaka. Najpierw przewodnicząca SU Katarzyna Glinka zapoznała zebranych z najciekawszymi wiadomościami dotyczącymi ziemniaka. Następnie dzieci prezentowały ziemniaki o niezwykłych i ciekawych kształtach. Nie zabrakło wśród nich kartofelków przypominających pieski, myszki, bałwanki, ludziki i wiele innych. Następnie dzieci zostały podzielone na cztery drużyny i zaczęły się różne gry i zabawy. Konkurencje były fajne i śmieszne np. toczenie ziemniaka kijem do hokeja, skakanie w workach. Na zakończenie odbyła się ziemniaczana uczta. Wszyscy chętnie jedli pieczone w ognisku ziemniaki. Po uroczystości weseli i uśmiechnięci wszyscy wrócili do domów.

Redakcja szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »