Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 25 września br. uczniowie ze szkoły w Amelinie obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia miało na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia Przez cały dzień uczniowie świetnie bawili się z tabliczką mnożenia. Tabliczkowe gry i zabawy dostarczyły wszystkim wielu emocji. Największym powodzeniem, tak wśród najmłodszych uczestników tego święta, jak również wśród starszych, cieszyły się kolorowanki, puzzle, krzyżówki i różne rebusy. Nie zabrakło również zabaw sportowo-tabliczkowych. Do zmagań konkursowych przystąpili przedstawiciele wszystkich klas. Została wybrana królowa skakanki i piłkarz matematyk. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursu o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Razem z uczniami do sprawdzianu przystąpiła również pani dyrektor szkoły. „Patrole tabliczkowe” składające się z uczniów klasy piątej, zgodnie z hasłem: „Młodzi sprawdzają czy dorośli tabliczkę mnożenia znają”, sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród chętnych pracowników szkoły i rodziców.
Akcja z pewnością przyczyniła się do powtórzenia tabliczki w ciekawy i atrakcyjny dla uczniów sposób. W przyszłym roku z pewnością również społeczność szkolna włączy się do obchodów WMTDay.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »