Głośne czytanie w prezencie

Każdy powód do czytania jest dobry, dlatego 29 września 2015 roku uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Amelinie obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Szkoła była rozczytana przez cały dzień. Podczas przerw międzylekcyjnych uczennice starszych klas czytały chłopcom z okazji nadchodzącego Dnia Chłopaka wybrane fragmenty „Dynastii Miziołków” Joanny Olech. Taki niezwykły prezent z pewnością był dla nich dużą niespodzianką. W akcję głośnego czytania włączyła się także szkolna świetlica. Uczniowie wysłuchali utworów Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima, a także sami włączyli się w głośne czytanie własnymi interpretacjami znanych im utworów.

Głośne czytanie w prezencie  3 Głośne czytanie w prezencie  1 Głośne czytanie w prezencie  2

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »