Wizyta policjanta w Szkole Podstawowej w Krasnosielcu

We wtorek, 29 września br., Szkołę Podstawową w Krasnosielcu odwiedził policjant, młodszy aspirant Dariusz Matulewicz z miejscowego Posterunku Policji. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I a i I b. Pan policjant mówił uczniom o przepisach dotyczących zachowania pieszych na drodze, zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz prawidłowego korzystania z chodnika i pobocza. Przypomniał o obowiązku korzystania przez dzieci z fotelików lub podkładek podczas jazdy samochodem. Dodał, że uczniowie, którzy nie mają karty rowerowej mogą korzystać z drogi publicznej tylko pod opieką osoby dorosłej. Opowiadał też o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze, oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa podstawowych akcesoriów policjanta. Serdecznie dziękujemy panu policjantowi za ciekawe spotkanie.

Iwona Chełchowska, Hanna Talarska

Wizyta policjanta w szkole w Krasnosielcu 1 Wizyta policjanta w szkole w Krasnosielcu 2

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »