Święto pieczonego ziemniaka w przedszkolu

W czwartek, 8 października br., jak przystało na przedszkolną tradycję odbyło się „Święto pieczonego ziemniaka”. Tego dnia dzieci z Drążdżewa przyniosły do swoich sal przedszkolnych różnorodne kukiełki z ziemniaków pt. „ziemniaczane postacie”. Były to motylki, jeże, osiołki, lalki, żyrafy, konie i wiele innych. Wszystkie prace trafiły na wystawę i zdobiły kąciki przedszkolne ciesząc oczy dzieci i wszystkich, którzy codziennie odwiedzali przedszkole. Tuż po śniadaniu dzieci z dwóch grup przedszkolnych wraz z opiekunami udały się na boisko przedszkolne, gdzie odbyły się zabawy i konkurencje z ziemniakami. Były zabawy z chustą animacyjną, rzut do celu, podawanie „gorących” koszy z ziemniakami, podawanie ziemniaków górą i dołem oraz wiele innych gier, które rozweseliły dzieciom ten dzień. Po wyczerpującej zabawie przedszkolaki udały się na degustacje potraw z ziemniaków, które przygotowały dla nich niezastąpione mamy. Dzieci mogły częstować się frytkami, kluskami ziemniaczanymi, plackiem ziemniaczanym, czyli „kartoflakiem” oraz pieczonym ziemniakami. Potrawy były smakowicie przyrządzone, a zapach pieczonego ziemniaka dzieci na pewno będą długo wspominać. Był to słoneczny, jesienny dzień, który upłynął wszystkim w miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim mamom za pomyślną organizację uroczystości.

Justyna Rupińska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »