Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży w Drążdżewie

W czwartek, 15 października 2015 r., Parafia w Drążdżewie miała okazję gościć symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i Ikony Matki Bożej. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w 2016 roku pod przewodnictwem papieża Franciszka. Peregrynacja symboli jest jednym z najważniejszych elementów przygotowania kraju – gospodarza do Światowych Dni Młodzieży. Symbole pielgrzymują od diecezji do diecezji, od miasta do miasta, odwiedzają kościoły, szkoły i szpitale. W naszej parafii uroczystości zainaugurowała Msza Święta, którą odprawili: ks. proboszcz Leszek Kamiński, ks. Adam Luberski oraz ks. kanonik Andrzej Groblewski. Szkołę z Drążdżewa reprezentował poczet sztandarowy. W homilii ks. Adam podkreślił znaczenie krzyża i obecności młodych podczas peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży. Była to niepowtarzalna okazja, aby symbole zobaczyć z bliska. Śpiewy, radość i wspólna modlitwa towarzyszyły wszystkim zgromadzonym w czasie nabożeństw.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »