Niezwykłe warsztaty o tym jak powstaje książka

W dniu 19 października 2015 roku uczniowie klas III – IV ze szkoły w Drążdżewie wzięli udział w warsztatach pt. „Jak powstaje książka?” Poprowadziła je pani Joanna Tyluś – Malak – autorka i wydawca książek dla dzieci. Dzieci mogły się pochwalić swoją wiedzą na temat procesu tworzenia książki: od pomysłu do gotowego produktu na półkach księgarni i bibliotek. Pani Joanna pokazała etapy powstawania książek i urządzenia potrzebne od ich wydawania – matryce drukarskie i prasę. Potem uczniowie tworzyli własne opowiadania i samodzielnie ozdabiali je rysunkami. Najciekawszym elementem warsztatów było tworzenie okładek do napisanych książek za pomocą profesjonalnych, drukarskich urządzeń. Tak powstało kilka wspaniałych prac. W nagrodę każdy otrzymał opowiadanie K. Karskiego pt. „Wielcy bohaterowie małego ekranu”. Kto wie, może za kilkanaście lat role się odwrócą i ktoś z naszej szkoły będzie prowadził takie warsztaty.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »