Tydzień Zakazanych Książek w Rakach

W październiku po raz pierwszy społeczność szkolna w Rakach obchodziła Tydzień Zakazanych Książek. Ten tydzień (z angielskiego: Banned Books Week) wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują duże znaczenie. W Polsce inicjatywa ta propagowana jest przez Stowarzyszenie Bibliosfera.org. W bibliotece w Rakach można było obejrzeć wystawę  zakazanych w różnych okresach i z różnych powodów książek. Uczniowie mogli zapoznać się z „zakazaną listą” oraz przeczytać ciekawostki związane z poszczególnymi tytułami.

bibliotekarz M.Orzeł

Tydzień Zakazanych Książek w Rakach

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »