Raki kodują!

Pod takim hasłem uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rakach wzięli udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Kodowania (Code Week). Jest to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania trwająca w całej Europie od 10 o 18 października br. Miliony Europejczyków, w tym uczniowie naszej szkoły, uczyły się programowania i związanych z nim umiejętności. Podstawy programowania miały bardzo atrakcyjną formę, ponieważ polegały na sterowaniu wesołym stworkiem. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem pracowali nad swoimi projektami. Inicjatywa ta pokazała, że kodowanie nie jest wiedzą tajemną i każdy może nauczyć się kodować.

Marzena Nowak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »